Majówka w Dublinie, Dublin, Wybrzeże Wschodnie - oferta hotelu na Irlandia.info.pl - zarezerwuj pobyt najtaniej - Majówka w Dublinie, Irlandia
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Irlandia.info.pl  >  Lista ofert  >  Majówka w Dublinie, Dublin
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie

Majówka w Dublinie, Dublin

Irlandia, Dublin (pokaż mapę)
cena za osobę od:
zawiera:zakwaterowanie, ubezpieczenie KL i NW, wyżywienie według wybranej opcji, przelot, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, opieka rezydenta
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Wybrana oferta jest nieaktualna. Aby kontynuować zmień ustawienia.
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! Touroperator:
Pogoda i klimat
Dublin
Lekkie opady deszczu
10oC
opady:2.1 mm
zachmurzenie:50%
ciśnienie:1001 hPa
wiatr:33 km/h

Majówka w Dublinie, Dublin

Nazwa wg organizatora:


Majówka w Dublinie

Kraj:

IRLANDIA Dublin jako stolica Irlandii pozwala napawać się sztuką i architekturą, która owiana jest licznymi legendami i opowieściami, o silnym wpływie celtyckich korzeni Irlandczyków. Położone na zielonej wyspie miasto, otoczone jest dolinami i górami, a klifowe wybrzeże zachwyca o każdej porze dnia. Jeszcze większego uroku dodaje Dublinowi spora ilość pub'ów, w których zawsze można spotkać życzliwych mieszkańców stolicy.

Program:

Dzień 1:

Odprawa na lotnisku i przelot do Dublina - stolicy Irlandii. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny lub początek zwiedzania w zależności od godzin przylotu.

Dzień 2-3:

Kolejne dwa dni to czas na poznanie wspaniałej atmosfery, fascynujących zabytków i najciekawszych atrakcji Dublina, takich jak - Katedra Św. Patryka jest największą katedrą w Irlandii i jednym z niewielu budynków, które zachowały się w Dublinie od czasów średniowiecza - Kościół Św. Audoena - najstarszy kościół parafialny w Dublinie, który nadal pełni funkcję sakralną - Trinity College - uczelnia założona przez królową Elżbietę I, powstała na terenie dawnego klasztoru augustianów, a jego absolwentem był Oscar Wild - Zamek Dubliński - wybudowany w miejscu dawnej fortyfikacji Wikingów, historyczne serce Dublina - O'Connell Street jest najszerszą ulicą w Europie i jedną z najbardziej reprezentacyjnych w Dublinie - Muzeum browaru Guinnessa - według Irlandczyków Guiness to synonim Irlandii - Temple Bar - to dzielnica kulturalna będąca mekką artystów, gdzie znajdują się liczne galerie sztuki, pracownie oraz sklepiki - Pałac Mansion House - budynek był świadkiem wielu historycznych wydarzeń oraz wszelkich ceremonii miejskich - Pałac Leinster House - dawniej był główną siedzibą królewskiej społeczności Dublina, a dziś jest budynkiem parlamentu Republiki Irlandii - Ratusz, którego wnętrze przyozdobione jest stuletnimi freskami prezentującymi historię miasta - Christ Church Cathedral - należy do najstarszych w Dublinie budowli sakralnych, niegdyś była drewnianą świątynią wikingów, a jej dzisiejsza forma pochodzi z XIX wieku - Iglica Dublina - uznana za najwyższą rzeźbę na świecie - Pałac Powerscourt Townhouse - dawniej służył jako dom lordowski, a dziś mieści centrum handlowe z licznymi butikami, galeriami antyków i restauracjami - Ely Place - ulica w centrum Dublina, na której znajdują się najlepiej zachowane budynki architektury georgińskiej - Ha'penny Bridge - najbardziej znany most w Dublinie i pierwszy z żelaznych mostów w Irlandii, gdzie wieszane są kłódki miłości - Merrion Square - nazywany sercem gruzińskiego Dublina park, w którym można odpocząć i napić się kawy siedząc na ławce, a spacerując zobaczyć leżącą na kamieniu rzeźbę Oscara Wilda oraz jego dom znajdujący się w pobliżu - Grafton Street - główna ulica handlowa Dublina Podczas przerw w zwiedzaniu proponujemy czas wolny na drobne zakupy oraz posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania tradycyjnych irlandzkich potraw, takich jak irlandzki gulasz z kromką chleba sodowego, zupa z ziemniaków i pora oraz klasyczne ciasto na bazie whisky (płatne według indywidualnych zamówień).

Ponadto Dublin oferuje bogaty wachlarz atrakcji dodatkowych, realizowanych fakultatywnie w czasie wolnym, w którym każdy znajdzie coś dla siebie:

- Muzeum Narodowe Historii Naturalnej - jeden z oddziałów irlandzkiego muzeum narodowego, które zostało otwarte dwa lata przed publikacją wielkiego dzieła Karola Darwina "O pochodzeniu gatunków"(wstęp wolny) - Narodowe Muzeum Krasnoludków, w którym interaktywne wystawy pozwolą lepiej poznać kulturę i irlandzkie mity oraz dowiedzieć się czy na końcu tęczy naprawdę jest garniec złota (ok. 16 euro/os.) - Muzeum Figur Woskowych - największy tego typu obiekt w Europie, w którym można przyjrzeć się z bliska m.in. gwiazdom muzyki, celebrytom oraz postaciom z filmów i bajek (ok. 16 euro/os.) - Wood Quay - obszar z pozostałościami osad wikingów, gdzie obecnie znajduje się budynek rady miasta oraz drewniana rzeźba, która kształtem przypomina dziób łodzi wikingów - Destylarnia whisky The Old Jameson Distillery, w której można poznać proces powstawania "wody życia" oraz spróbować rozmaitych jej rodzajów zaczynając od irlandzkiej, przez szkocką, a na amerykańskiej kończąc (ok. 15 euro/os.) - ZOO - należy do najstarszych na świecie, całość Ogrodów jest podzielona na kilka sekcji tematycznych dotyczących m.in. świata kotów, ssaków, zwierząt zamieszkujących akweny wodne, czy też tzw. City Farm oraz Pets Corner (cena ok. 18 euro/os)

Wieczorami proponujemy skorzystać, ze słynnych dublińskich rozrywek, które świetnie oddają ducha miasta (płatne indywidualnie wg zamówienia):

- Porterhouse - innowacyjny micro browar, w którym siedem dni w tygodniu można posłuchać muzyki na żywo i skosztować produkowanych tam różnych gatunków piw, w tym Plain Porter, czyli ciemne piwo górnej fermentacji, które przez właścicieli nazywane jest "klejnotem koronnym" browaru. - Garage Bar - jedyny w swoim rodzaju bar, w którego wnętrzu ustawione są na trocinowej podłodze pompy paliwa, opony i fronty samochodów, a zamiast stolików stare beczki po ropie - The Octagon Bar - popularny bar, którego właścicielami są członkowie grupy U2

Dzień 4:

Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Zakwaterowanie podstawowe:

Hotele 3* - położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej/podmiejskiej, w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Dublina. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone i zadbane pokoje 2 osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem. Wyżywienie - śniadania kontynentalne.

Informacje dodatkowe:

- Spotkanie z pilotem/przedstawicielem organizatora nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Dublinie. - Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską. - Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie. - Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. - W przypadku wylotu z Dublina w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy. - Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie. - "Single" - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie). - "Zniżki dla dzieci" - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

WAŻNE:

Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.

Cena zawiera:

- przelot samolotem na wybranej trasie - opłaty i podatki lotniskowe - koszt przewozu bagażu podręcznego (<B>WIZZAIR </B> o wymiarach 40x30x20cm, waga do 10 kg, <B>RYANAIR</B> o wymiarach 40x20x25cm, waga do 10 kg) - 3 noclegi w hotelu 3* - zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym - 3 śniadania - opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent - podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu - gwarancję niezmienności ceny

Cena nie zawiera:

- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 100 - 120 euro/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników. - Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych. - Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie. - Kosztu usługi przewozu bagażu rejestrowanego, którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (<B>WIZZAIR</B> - do 10kg; <B> RYANAIR</B> - do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20cm;. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą. - Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowanego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (<B>WIZZAIR</B> - do 20kg; <B> RYANAIR</B> - do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą. - Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.) Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Przewodnik: Dublin, Irlandia


Irlandia > Wybrzeże Wschodnie > Okolice Dublina > Dublin
Dublin:
Oficjalna nazwa irlandzkiej stolicy to Baile Átha Cliath, co w języku celtyckim znaczy „Miasto Brodu z Trzcinowymi Płotami“. Nazwa Dublin z kolei jest zangileszczoną wersją Dúbh Linn co oznacza „Czarny Staw“. Dublin jest największym miastem w kraju i liczy sobie nieco ponad pół miliona mieszkańców. Miasto Jamesa Joyce'a może się poszczycić wieloma zabytkami oraz ciekawą XIX wieczną zabudową. Do najstarszych budowli w mieście można zaliczyc Zamek Dubliński wybudowany w XIII wieku przez Normanów. Wcześniej w miejscu obecnego zamku znajdowała się foreca Wikingów, przybyłych na wyspę z obecnych terenów Danii. To właśnie Wikingowie jako pierwsi osiedlili się w tym rejonie. Chętnie odwiedzanym zabytkiem jest także dawne więzienie Kilmainham Gaol, w którym obecnie znajduje się muzeum. Dużym powodzeniem cieszy się również O'Connel Street, gdzie oprócz sklepów z pamiątakmi turstów przyciągają także liczne posągi znanych osób oraz słynna Spire od Dublin. Liczącą 120 m wysokości iglicę wybudowano w 2003 roku w miejscu gdzie wcześniej znajdowała się Kolumna Nelsona – zniszczona w latach 60-tych w ataku bombowym. W Dublinie można znaleźć wiele pomników znanych osób – oprócz licznych posągów na O'Connel Street w różnych częściach miasta warto także zobaczyć fikcyjną postać z popularnej piosenki - Molly Malone - na Grafton Street czy słynnego muzyka Phila Lynotta na Harry Street.
czytaj więcej
 

Irlandia: mapa


Dublin - prognoza pogody

3600000
Aktualne warunki

Piątek
5 czerwca
Lekkie opady deszczu
10°C
Lekkie opady deszczu
opady:2.1 mm
zachmurzenie:50%
wilgotność:71%
widoczność:10 km
ciśnienie:1001 hPa
wiatr:310° 33 km/h
wsch. słońca:05:00
zach. słońca:21:48
Sobota
6 czerwca
Mżawka
min: 5°C    max: 11°C
Mżawka
opady:4.7 mm
wiatr:301°  27 km/h
wsch. słońca:05:00
zach. słońca:21:49
Niedziela
7 czerwca
Przejściowe intensywne opady deszczu
min: 9°C    max: 16°C
Przejściowe intensywne opady deszczu
opady:1.4 mm
wiatr:330°  19 km/h
wsch. słońca:04:59
zach. słońca:21:49
Poniedziałek
8 czerwca
Możliwe przejściowe opady deszczu
min: 4°C    max: 13°C
Możliwe przejściowe opady deszczu
opady:0.4 mm
wiatr:184°  10 km/h
wsch. słońca:04:59
zach. słońca:21:50
Wtorek
9 czerwca
Częściowe zachmurzenie
min: 7°C    max: 15°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:223°  5 km/h
wsch. słońca:04:58
zach. słońca:21:51

Dublin - klimat

Irlandia - kiedy na wakacje?
  • Najlepszą porą na wycieczkę do Irlandii jest maj i czerwiec – najbardziej słoneczne miesiące w tym kraju.
  • Wiosna i jesień w Irlandii pozwala obserwować piękne zjawiska przyrodnicze. W kwietniu i maju oraz we wrześniu i październiku powinni się tam wybrać miłośnicy ptaków. Natomiast w czerwcu podziwiać można niezwykle malownicze rododendrony (rejon Kerry).
  • Latem, mimo iż w Irlandii jest to okres dość deszczowy, pogoda również zachęca do zwiedzania wyspy. Temperatury powietrza od czerwca do września osiągają na ogół między 15 ºC a 18 ºC. Cieplej jest w Dublinie, około 17 ºC do 20 ºC. Niestety temperatura wody w morzu nawet w sierpniu nie przekracza 17 ºC.
  • Zima w Irlandii jest deszczowa i wietrzna, ale łagodna. Śnieg na „Zielonej Wyspie” pojawia się rzadko.
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
2,3,3,5,7,10,12,11,10,7,5,3,7,7,9,11,13,16,18,18,16,12,10,8,4.5,5.0,6.0,8.0,10.0,13.0,15.0,14.5,13.0,9.5,7.5,5.5
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
233566554322
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
63,50,51,49,56,57,65,77,64,74,69,69,89,86,84,84,82,80,81,84,85,85,89,88
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
282727282725242727262829

Irlandia wycieczki: oferty wczasów z Wybrzeże Wschodnie

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

Wakacje Last Minute - lato w niskich cenach
Wakacje Last Minute - lato w niskich cenach
Planując wczasy w uwielbianej przez rodziny Bułgarii czy Portugalii słynącej z niezwykłych miast, warto szukać ofert last minute, które zachęcają znacznie niższą ceną w porównaniu do ceny katalogowej biur podróży. Bardzo popularne są oferty Chorwacja Last Minute, szczególnie wśród miłośników sportów wodnych. Last Minute to doskonała propozycja dla osób spontanicznych, które są w stanie zdecydować się na wyjazd w ciągu jednego dnia.Zachęcamy do skorzystania z usług serwisu TravelOne.pl, gdzie codziennie można znaleźć liczne promocje i oferty last minute, również na Cypr i Majorkę.
 
Wakacje Last Minute w Izraelu - sprawdź najlepsze oferty >>
Rajska wyspa Bali w wersji All Inclusive >>
Najlepsze hotele przy piaszczystych plażach Dominikany >>